Dzień Dyni

 

29 października wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przyniesiono do szkoły dynie, a dzieci ubrały się na kolor pomarańczowy.

„Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci  miały okazję przekonać się jak smakuje ciasto dyniowe, babeczki, zupa dyniowa, które specjalnie na tę okazję przygotowali rodzice.

Zabawom nie było końca: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń, kodowanie,wycinanie masek i medali. Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i próbowały już wysuszonych pestek dyni. Na zakończenie święta dyni odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą karetę dyniową. Wszystkie prace były  pięknie wykonane przez co konkurs stał się  trudny do rozstrzygnięcia. Każde dziecko biorące udział w konkursie wzięło udział w losowaniu i otrzymało nagrodę. Oprócz tego wręczono dyplomy, medale za udział w święcie. Największą atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia w wykonanej wspólnie dyniowej foto- budce. Każde dziecko otrzymało zdjęcie jako niezapomnianą pamiątkę.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.